Jak na manikúru v pohodlí domova?

Nechce se vám za krásné nehty utrácet? Pro dosažení upravených nehtů nepotřebujete vždycky navštívit salon. Zvládnete to v pohodlí domova a ještě za zlomek ceny. Máme pro vás krátký návod, ať víte, na co při péči o nehty nezapomenout. 

Odstranění staré barvy

Pokud máte nehty nalakované, či jinak ozdobené, nejdříve je nutné lak odlakovat či ozdoby jinak odstranit. Zkuste využít šetrný odlakovač bez acetonu. Pokud máte nalakovaný třpytivý lak, kterému se z nehtů nechce dolů, pomůže vám alobalová metoda odlakování nehtů.

Nehty namočte

Nehty po dobu pěti minut máčejte ve vlažné vodě s kapkou olivového oleje. Krásně změknou a celý proces úpravy tak bude jednodušší. Díky olivovému oleji navíc nebudou vysušené.

Zatlačení nehtové kůžičky

Pomocí speciálního gumového kopýtka či pomerančového dřívka zatlačte nehtovou kůžičku zpátky. Nikdy ji ovšem nestříhejte! Opatrnost se v tomhle případě vyplatí, natržená kůžička není nic příjemného.

Pilování a tvar nehtů

Nejdříve je nutné zvolit si správný tvar nehtu. Můžete vybírat například z mandlové, špičaté, nebo rovné úpravy. Nejoblíbenější tvary nehtů jsme vám již ukazovali v předchozím článku, stačí si jen vybrat! Ve většině případů navíc není potřeba nic víc, než jen trochu doupravit stávající tvar. Základem pro pilování je kvalitní pilník, který není příliš hrubý. Ideální je skleněný, ale problém by neměl způsobit ani papírový. Pilujeme vždy jedním směrem, aby nedocházelo k třepení nehtu.

Leštění nehtů

Pomocí velmi jemného pilníku můžeme ještě nehet zaleštit, zamezíme tím různým trhlinkám či naštípnutím a nehet působí daleko hezčím dojmem.  Můžeme takto upravit i povrch celého nehtu. K téhle úpravě, která je známá už z historických dob, můžete využít speciální leštičky nehtů. Jsou k dostání například v Sephoře.

Nová barva!

Nehty můžeme nechat, tak jak jsou, popřípadě je nalakovat bezbarvým zpevňujícím lakem. Nebojte se přidat i barevný lak, nikdy ovšem nezapomeňte na podkladový a závěrečný top coat. Pokud barevným lakem přetáhnete, můžete vyzkoušet odlakovač v peru. Na závěr se vyplatí myslet i na výživu na nehtové kůžičky.

Není v tom žádná věda a doma to jistě zvládne každý. Pečujete o nehty doma, nebo chodíte na profesionální manikúru?

 

Přidat komentář