Jak na vrásky – ošetření vyhlazující vrásky

Pokud máte větší problém s vrásky, je ideální vyzkoušet některé z ošetření bojující proti vráskám a vybrat si to, které vám bude vyhovovat a pomůže vám zmírnit formu nepříjemných pavučinek. Na několik těchto procedur se podíváme.

Chemický peeling

Ošetření chemickým peelingem spočívá v nanesení tří po sobě následujících složek, kdy první složka „otevře“ pokožku, aby do ní mohly lehce proniknout účinné látky obsažené v další složce peelingu. Druhá složka obsahuje přísady, které se zaměřují na konkrétní kožní problémy jako je povadlá pleť, vrásky, akné, pigmentové skvrny. Tato složka obsahuje kyselinu glykolovou, která způsobí odloupnutí povrchové vrstvy pokožky a nahrazení této vrstvy novou nepoškozenou kůží. Na závěr procedury se aplikuje třetí složka – ošetřující krém s antioxidanty. Aby byla pleť skutečně omlazená, doporučuje se podstoupit čtyři ošetření.

Pro koho je chemický peeling vhodný

Hodí se i pro majitelky citlivější pleti, funguje jako pomocník pro rozzáření a zlepšení celkového stavu pokožky. Neočekávejte radikální vyhlazení vrásek, ale může se stát dobrou pravidelnou pomocí pro preventivní boj s vráskami. Ocení ho především ty, které trápí kromě stárnutí pleti i akné nebo pigmentové skvrny.

Stupeň zátěže pleti: 1-Pouze mírná zátěž, pleť je brzy plně regenerovaná.

Bolestivost: Pocit pálení jako po slunění.

Vyhlazení vrásek: Mírné napnutí pokožky a zjemnění vrásek. Poměrně dobré výsledky s vráskami na čele.

Cena: jedno ošetření 1000

Intenzivní pulzující světlo (IPL)

Intenzivní pulzující světlo se k omlazování pokožky používá často. Jedná se o nenáročný zákrok, jehož pomocí se stimuluje tvorba kolagenu v pleti. Dochází i k odstranění pigmentace a pleť je napjatá a projasněnější. Aplikace začíná natřením vodivým gelem, který vede světlo do vnitřku kůže. Oči se chrání speciálními brýlemi nepropouštějícími světlo. Po zvolení vhodné energie světla je kůže ozařována světelnou koncovkou, která do pleti vysílá polychromatické záření o různých vlnových délkách. Paprsek tohoto světla prohřívá kůži a stimuluje tvorbu kolagenu, který pomáhá s vyplněním vrásek.

Pro koho je intenzivní pulzující světlo vhodné

Zákrok je vhodný pro každého, kdo již má problém s vrásky, nebo i jako preventivní vypnutí pleti. Poradí si i s nežádoucími pigmentovými skvrnami. Na hluboké vrásky nestačí, ale vždy se můžete spolehnout na jejich mírné zjemnění. Proceduru je možné k omlazení pokožky podstoupit již po 25. roce věku.

Stupeň zátěže pleti: 2-Pleť potřebuje den dva na obnovení a regeneraci.

Bolestivost: Každý světelný výboj je cítit jako jemné štípnutí. Bolestivost je tedy mírná a zákrok se proto neprovádí v anestezii.

Vyhlazení vrásek: Má poměrně dobré účinky ve vypnutí pleti a zjemnění vrásek. Určitě lepší než chemický peeling.

Cena: jedno ošetření 3000

Frakční CO2 laser

Ošetření frakčním CO2 laserem se kromě zpevnění a celkového omlazení pleti zaměřuje i na vyhlazení jizev po akné, pigmentových skvrn, nebo vymizení rozšířených pórů. Laser vyzařuje mřížku mikropaprsků , které během pěti dnů po zákroku způsobí oloupání svrchní vrstvy kůže. Ve spodní vrstvě dojde k tepelnému prohřátí a tím ke znovuvytvoření kolagenních elastických vláken.

Pro koho je Frakční CO2 laser vhodný

Hodí se pro starší zákazníky, kteří chtějí svou pokožku pouze omladit, ale stejně tak i pro mladé lidi s problematickou pletí. Výsledek je v obou případech po vyhojení ohromující. Dokáže opravdu efektně vyhladit i hlubší vrásky. Pro ideální vyhlazení hlubokých vrásek je vhodné kombinovat toto ošetření s intenzivní péčí proti vráskám, kterou najdete zde.

Stupeň zátěže pleti: 3- Pleť prochází při loupání a regeneraci delším nepříjemným procesem, který je pro ni poměrně zatěžující. Nutné je smířit s tím, že jeden týdnem nebude vaše pleť vypadat vůbec hezky.

Bolestivost: Protože by aplikace za normálních situací bolestivá byla, je celá procedura prováděna s účinným znecitlivujícím krémem, díky němuž je cítit pouze jemné pálení.

Vyhlazení vrásek: Jeden z nejlepších efektů vyhlazení vrásek. Počítejte s větším zlepšením stavu pleti a výrazným zjemněním vrásek, nebo dokonce odstranění drobnějších pavučinek.

Cena: 1 ošetření 10000

Botulotoxin nebo kyselina hyaluronová?

Vyřešit hlubší vrásky, nebo působit jako prevence vypnuté pleti mohou i látky, které působí jako výplně, nebo podporují tvorbu kolagenu. Oblíbenou a častou metodou je injekční aplikace botoxu. Výhoda je v opravdu dobrém efektu vyhlazení vrásek, minus vidím v tom, že při častější aplikaci může docházet k potlačení mimiky a obličej poté působí typicky strnule.

Podobně dobrý efekt jako botox má i injekční aplikace kyseliny hyaluronové. Její plus je, že je pleti naprosto přirozená a nemusí se jí tedy nikdo bát. Minus vidím v tom, že injekční aplikací není možné vyhladit vrásky na čele. Vyhladit čelo kyselinou hyaluronovou je možné pouze za pomoci dermarolleru, o kterém se dočtete zde.

Můj osobní názor je nenechat si zbytečně aplikovat botulotoxin do celého obličeje a využít ho pouze, pokud trpíte výraznějšími vráskami na čele. Na rýhy kolem nosu, úst a brady určitě zkuste kyselinu hyaluronovou.

Stupeň zátěže pleti: 2- Pleť potřebuje dva dny na regeneraci, po aplikaci bude mírně podrážděná a zarudlá.

Bolestivost: Aplikace tenkou injekcí se dá zvládnout, cítíte pouze jemné píchnutí a mírný tlak.

Vyhlazení vrásek: U obou procedur výborný srovnatelný efekt působící i na hluboké vrásky.

Cena: Obě procedury se cenově pohybují podle typu vrásek a celkově jsou ceny poměrně srovnatelné, počítejte 5000-8000

Přidat komentář