Jak na lepení umělých řas

Jak lepit umělé řasy? Není to tak lehké, jak by se mohlo zdát. O výběru správného lepidla už jste si u nás mohli přečíst. Jak ale postupovat při samotném lepení?  Pokud si koupíte nalepovací řasy a lepidlo, a teď přemýšlíte, jak je aplikovat, držte se těchto bodů:

Žena aplikujicí si umělé řasy

Postup lepení umělých řas

  1. Nejdříve si řasy na zkoušku přiložte na oko. Začněte vnějším koutkem a pokračujte tak, aby končily zhruba ve ¾ oka. Tedy ne až úplně ve vnitřním koutku, kde by neměly kůži, ke které by se mohly přichytit. Měly by končit tam, kde vám začínají vaše vlastní silnější řasy. Pokud nemají potřebnou délku, přistřihněte je u vnějšího okraje.
  2. Vezměte si špejli, párátko..cokoliv, čím budete přesněji nanášet lepidlo na rámec řas.
  3. Lepidlo nenatírejte přímo na kůži, ale jen na rámec řas. Nejdřív potřete řasy první menší vrstvičkou lepidla, nezapomeňte především na oba konce rámce řas. Počkejte minutku než první vrstva lepidla trochu uschne. (Tento postup, kdy jedna vrstva se už díky většímu zaschnutí rychleji chytne a druhá zasychá pomaleji a spojuje umělé a vaše řasy, se osvědčil více než pouze jedna souvislá vrstva.)
  4. Pokračujte s druhou už konečnou a větší vrstvou lepidla na rámec řas. Počkejte dvě minutky.
  5. Pak opatrně uchopte řasy do prstů, zvedněte mírně hlavu a přiložte si na víčko nejprve vnější koutek tak, aby byly řasy co nejblíže vašim vlastním, ale přitom stále ještě na víčku.  Pokud cítíte, že řasy se trochu chytají, pokračujte s jejich pokládáním po víčku. Pokud cítíte, že je lepidlo stále ještě moc tekuté, nebo jste ho dala příliš a řasy se vůbec nechytají, sundejte je, malinko přitřete a počkejte déle.
  6. Řasy položte až do k vnitřnímu koutku, u kterého si dávejte pozor, aby se tam řasy opravdu chytly. Přidržte je tu a mírným tlačením přitlačujte.
  7. Pokud máte kvalitní lepidlo, můžete využít ještě jeden fígl. Před úplným zaschnutím řas přitlačte kůži nad umělými řasami směrem dolů na skoro zaschlé lepidlo, kůže by se měla přichytit a zakrýt tak spoje umělých řas.
  8. I když jste zatvrzelá pravačka a levé oko vám jde bez problému, na pravé oko zkuste použít levou ruku. Zabráníte tak odlišnému sklonu při aplikaci řas, který může zapříčinit, že každé oko vypadá jinak.
  9. Na konec použijte ideálně tekuté oční linky (tužka by mohla narušit zatvrdlé lepidlo) a oko si obmalujte ve vnitřním koutku linkou, aby nebylo poznat, kde vám končí umělé řasy.
  10. Párkrát projeďte brvy řasenkou, aby se spojily s těmi vašimi a je hotovo!

Čtěte také: Návod a fotky, jak nalepit umělé řasy

Přidat komentář