Jak opticky zvětšit oči – foto-návod

Toužíte po krásných velkých očích, ale nevíte jak jich dosáhnout? Protože panenkovská kukadla nebyla dána do vínku nám všem, je občas dobré, vědět jak si k nim dopomoci. Podíváme se na návod, který vám pomůže během pár minutek oči otevřít.

Rozjasňovač ke zvětšení očí

Každá majitelka menších očí by měla mít vždy při ruce rozjasňovač. Dokáže oči prozářit a tak i zvětšit. Je to také oblíbený trik celebrit. Nanáší se pod obočí a do vnitřních koutků očí. Rozjasňovač určitě vyzkoušejte, umí doslova zázraky.

Hezký a levný rozjasňovač seženete třeba zde.

Vnitřní linka ke zvětšení očí

Přímo kouzelná je při zvětšování očí bílá vnitřní linka. Vede se na dolním víčku až za linií řas, tedy na části, která je nejblíže oku. Právě z důvodu, že se linka maluje tak blízko oka je třeba šikovnost, ale úsilí se vyplatí.

Jaké barvy stínů opticky zvětší oči

Hlavní barva, která dokáže oči opticky otevřít a tak zvětšit je samozřejmě bílá. Není proto ale nutné vzdát se všech ostatních odstínů. Pouze si pamatujte, že bílá by ve vaší paletce stínů určitě neměla chybět. Samozřejmě vám podobně poslouží i světle stříbrná. Určitě využívejte hlavně odstíny, které vám hezky ladí k očím, výborné jsou třeba pastelové barvy. Návod na jemné líčení s růžovou najdete zde. Od věci nejsou ani blýskavé třpytivé stíny, které dodají očím jiskru.

Jaké barvě stínů se u malých očí vyhnout

S trochou zkušeností se naučíte líčit s jakýmkoliv odstínem, pokud jste ale v líčení začátečnicí, raději vypusťte černou. Oči si jí můžete zmenšit velice snadno. Pro kouřové líčení se tedy držte raději odstínů šedé, která je k přešlapům milosrdnější. Návod na šedé kouřové líčení najdete tady.

Jak namalovat oční linku k zvětšení očí

Paradoxně i tmavá oční linka, která je vedená správně můře mít velkou zásluhu na zvětšení očí. Jen je třeba si pamatovat jedno důležité pravidlo. U linky nedělejte žádné ostré tvary, horní linka by měla až k vnějšímu koutku oka kopírovat kulatý var očí a pouze v koutcích se mírně zvedat. Zapomeňte tedy na ostré hrany linky a nelinkujte ani zhruba centimetr u vnitřních koutků očí.  Na spodním víčku doporučuji tmavou linku nedělat vůbec nebo pouze z vnějšího koutku oka do poloviny. Vnitřní koutky nechte bez linky! Z barev očních linek doporučuji šedou nebo tmavě hnědou, černou linku jedině v případě, že ji namalujte velice jemnou. Stejně tak ale i u ostatních barev je nejlepší mít linky tenké.

Jak líčit řasy u malých očí

Správně nalíčené řasy dělají u zvětšování očí hodně. Čím více se vám je povede natočit, tím otevřeněji bude oko působit. Kleštičky, trvalá na řasy, kulma nebo nalepovací řasy jsou tedy velmi vítanými pomocníky. Jak řasy správně natočit se dočtete tady. Řasy horních víček tedy malujte výrazně. U řas spodních záleží na vašem typu, někomu jejich nalíčení oko zmenšuje, u někoho naopak řasenka na spodní řasy vůbec nevadí. Tento bod je tedy třeba vyzkoušet na vašich očích.

Kvalitní kleštičky seženete třeba tady.

Obočí k zvětšení očí

Oči vypadají větší, i pokud se důkladně staráte o své obočí. Mělo by být udržované bez chloupků mimo jeho rámec. Ideální tvar je pro větší oči trochu zakulacený. Pokud máte problém s dodržením tvaru, můžete si dopomoci permanentním make-upem nebo dobarvováním hnědou tužkou.

Co budete potřebovat k líčení zvětšujícímu oči

K zvětšení očí je nutností bílá tužka na oči, rozjasňovač a řasenka. Dobré je mít i světlý podkladový stín a kleštičky na řasy. Poté se vám bude hodit dvojice barevných stínů, z nichž jeden by měl být o něco tmavší. Pokud chcete, můžete použít i tmavou tužku na oči.

Postup líčení k zvětšení očí

Očím nejdříve dopřejte zamaskování jakýchkoliv nedokonalostí pomocí korektoru. Kruhy nebo oteklé oči totiž dokážou jakoukoliv snahu o zvětšení zničit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokračujte podkladovým stínem, aby líčení dobře drželo. Může být světlý bílý nebo rozjasňující tělový. Aplikujte ho na celou oblast víček až k obočí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na řadu přichází rozjasňovač, kterým potřete oblast pod obočím a vnitřní koutky očí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poté použijte první z barevných stínů a naneste ho na oblast víčka a začátek nadočnicové kosti. Volnou nechte oblast vnitřních koutků a pod obočím (tam, kde je rozjasňovač).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Druhým tmavším stínem pouze lehce poťukejte pohyblivé víčko a vystínujte oční záhyb. Očím také pomůže, když se tmavší stín aplikuje spíše do vnějších koutků a celková barva stínů se tak směrem k vnitřnímu koutku zesvětluje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bílou tužkou velice opatrně nabarvěte na spodním víčku kůžičku, která je mezi řasami a okem. Při tomto kroku buďte velice opatrná!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Můžete vykreslit i tmavou linku na horním víčku, ale není to nutné. Tmavá linka by měla být tenoučká a měla by kopírovat kulatý tvar oka, pouze ve vnějších koutcích jít mírně nahoru k očnímu záhybu.

Tmavou linku na dolním víčku úplně vynechejte, nebo ji veďte velice jemnou a pouze jen do ¾ víčka směrem z vnějšího koutku. Vnitřní koutky musí zůstat světlé bez tmavých linek.

Na závěr si dejte záležet s řasami. Natočte je kleštičkami, kulmou, nebo alespoň pořádně protáhněte řasenkou. Pokud se líčíte na nějakou zvláštní příležitost, hezké jsou také trsíčky umělých řas do vnějších koutků očí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A jednoduché líčení k optickému zvětšení očí je hotové!

Které oko vám přijde větší?

pred-po-zvetseni-oci-liceni

Přidat komentář