Jak natočit řasy

Řasy vyklenuté do smyslného oblouku jsou jedním ze symbolů ženství a půvabu. Většina z nás ale nemá od přírody takové štěstí a je obdařena spíše rovnými řasami. Mezi nevýhody takových řas patří obtížné nanášení řasenky nebo také zavaďování řas o skla brýlí. Pokud jsou natočené řasy vaším snem, podívejte se na tipy, jak jich dosáhnout.

Trvalá na řasy

Jedním z nejdéle trvajících řešení k natočení řas je právě trvalá. Dnešní možnosti již příliš neohrožují kvalitu řas, ale pouze vám napomohou k hezkému oblouku. O této proceduře se podrobněji dočtete zde. Problém je, že kvalita trvalé velmi závisí na schopnostech kosmetičky. Zvlášť pokud nosíte pravidelně brýle, je ale tato procedura šikovným řešením. Řasy natočí spolehlivě a efekt je patrný zhruba 2 měsíce.

Domácí variantu trvalé na řasy seženete třeba zde.

Kleštičky na řasy

Pokud vás rovné řasy příliš neobtěžují nebo se vám nechce pravidelně utrácet za trvalou, zkuste kleštičky. Natáčení chce praxi, řasy se po nějaké době opět vrátí do původního stavu a je tedy nutné natáčet je pravidelně. Řešení je to ale bezkonkurenčně nejlevnější. Existují už i nahřívací varianty, které při správné aplikaci vytvoří přirozenější natočení, některé ale nefungují úplně stoprocentně, takže při koupi dejte na svůj pocit a pokud vám budou vyhovovat obyčejné, které nahřejete vlastními silami, není proč investovat do dražších elektrických.

Cenově výhodné kleštičky s náhradní gumičkou seženete třeba zde.

Obyčejné kleštičky před natáčením nahřejte – fungují pak daleko lépe. Stačí je strčit do teplé vody nebo rozehřát fénem. Natáčejte řasy do kulata. Kleštičky přiložte k spodní části řas, poté lehce scvakněte směrem nahoru, kleštičky o kousek posuňte, opět řasy mírně scvakněte a takto pokračujte po celé délce. Scvaknutí by nemělo být příliš dlouhé, jinak hrozí nehezký hranatý záhyb.

Po natočení kleštičkami je nejlepší použít voděodolnou řasenku. Má složení, které řasy v natočené pozici udrží déle.

Kulma na řasy

Podobně jako kleštičky funguje i kulma na řasy. Vějíře vám za pomoci tepla na čas natočí do kulatého tvaru a navíc je pročeše a oddělí. Je sice podstatně dražší než kleštičky za to ale kvalitní většinou funguje spolehlivěji a aplikace je i snadnější.

Kulmu nahřejte, naličte si řasy oblíbenou řasenkou a pak na ně kulmou zatlačte směrem nahoru, aby se zatočily a působením tepla ohnuly do požadovaného tvaru. Nejlepší je přitlačit u kořínků řas, poté zhruba v jejich polovině a na závěr u konečků. Efekt vydrží do odlíčení očí.

Lumigan

Jestliže vám trvalá nesvědčí a i přes šetrnost dnešních metod o řasy přicházíte je další řešení použití kapiček Lumigan. Tyto kapky mají mimo jiné schopnost prodlužovat řasy a zlepšovat jejich kvalitu. Spolu s prodloužením se s užíváním ve většině případů dostaví i zahnutí nových dlouhých řas do oblouku, což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Problém tkví v tom, že zahnutí není naprosto stoprocentní, kapky jsou poměrně drahé a musí se užívat pod dohledem lékaře. Více informací o Lumiganu najdete zde.

Prodlužování řas

Vyřešit problém s rovnými řasami lze i za pomoci umělých zatočených řas. Oko se touto cestou otevře a pohledu prodloužené řasy dodají šmrnc. Tato metoda ale není vhodná, pokud máte problém se zavaďováním vašich řas o brýle, touto cestou zlepšíte pouze vzhled. Více se o metodách prodlužování řas dočtete zde.

 

Přidat komentář