Jak pečovat o suchou pokožku rukou

Pokožka na rukou je celoročně velice namáhaná.V zimě ji vysušují nízké teploty, v létě zase zhrublé pokožce nahrává sluneční záření. Péče o ruce se také často opomíjí, přitom jde o oblast, která je stále na očích a okolí jí často věnuje větší pozornost, než bychom si mohli myslet. Ruce jsou zkrátka naší vizitkou a o pěknou pleť na nich bychom se měli snažit starat co nejlépe. Proto jsme si dnes pro vás připravila souhrn bodů, které by vám měly v péči o ruce pomoci a pár tipů na kvalitní kosmetiku.

krem-ruce

Ochrana pokožky rukou

Nejlepší ochranou proti vysušení pokožky rukou je prevence. V zimě proto bez výjimky noste rukavice a v létě zase neopomeňte tuto oblast chránit krémem na opalování. Doma si držte příjemnou teplotu kolem 20 °C, častěji větrejte a nekoupejte se v příliš horké vodě. Pořiďte si kvalitní šetrné mýdlo na ruce, které pokožku nevysušuje. Při mytí nádobí vždy sáhněte po rukavicích nebo alespoň používejte mycí přípravek, který udává, že je k rukám šetrnější. Zamezíte tak kromě vysušení rukou i lámání nehtů, o kterém jsem již psala v předchozím článku. Nezapomínejte také na pravidelné ošetření pokožky rukou vyživujícím krémem na ruce.

Přírodní péče o ruce

Kromě krémů na ruce je dobré čas od času sušším rukám dopřát přírodní péči. Výborně funguje  například zábal z medu a olivového oleje. Lžíci medu s lžící oleje promíchejte, naneste na hřbety rukou, navlečte si bavlněné rukavice a nechte působit přes noc. Ráno se budete moci těšit z krásně jemné pokožky. Pokud máte doma aloe vera, zkuste využít i  její léčivé vlastnosti. Rozřízněte list a vnitřní gelovou hmotu vetřete do rukou. Pocítíte rychlé a zaručené vyživení pokožky.

Krémy na ruce

Krém na ruce je přípravek, který by určitě neměl v kosmetické výbavě chybět. Čas od času se ruce vysuší asi každé z nás a vyživující krém jim tedy určitě neuškodí, ale naopak vás potěší hebkými hřbety rukou. Najdete spoustu variant od krémů na ruce pro suchou pleť, atopickou pokožku, nebo krémy proti pigmentovým skvrnám. I když jím ruce namažete pouze občas, pleti to viditelně prospěje. Přidávám proto tipy na několik kvalitních krémů na ruce.

Vichy Essentielles krém na ruce, oblíbený krém, s kterým sice sama nemám zkušenost, ale slyšela jsem na něj velice pochvalné recenze. Zjemňuje, hydratuje a vyživuje pokožku rukou. Obsahuje polyfenoly z růže, které mají zklidňující a hydratační schopnosti. Je hypoalergenní a bez parabenů.

Cena: Seženete ho kolem 100 Kč.

vichy-krem-na-ruce

Bioderma Atoderm krém na ruce, tenhle krém na ruce přímo mám a jsem s ním velice spokojená. Je jemný a přitom silně vyživující a hydratační. Primární určení je pro velmi suchou až atopickou pokožku, ale samozřejmě ho ocení i normální pleť. Se suchou pokožkou rukou umí skutečně zázraky.

Cena: Seženete ho kolem 100 Kč

bioderma-krem-na-ruce

La Roche-Posay Lipikar krém na ruce, tělový Lipikar jsem již hodnotila ve velké recenzi přípravků od La Roche Posay a určitě jsem ho tam pořádně vychválila, protože je prostě skvělý. Vzorek tohoto krému na ruce se ke mně nedávno také dostal a je dost podobný tělovému krému. Zkrátka perfektně vyživuje, hydratuje a suchou kůži velmi rychle promění na jemnou a hebkou. Za mě naprostá špička mezi krémy na ruce.

Cena: Seženete ho kolem 150 Kč

la-roche-posay-krem-na-ruce-lipikar

Přidat komentář