Malinový olej na opalování

Sluníčko nabírá na síle a mnozí z nás již nemůžou opustit domov bez pečlivě nanesené vrstvy opalovacího krému. Tyto produkty mizí z regálů drogerií bleskovou rychlostí. O zásadách bezpečného opalování už jste si u nás mohli přečíst v předchozím článku. Pokud jste ale zastánci přírodní kosmetiky nebo prostě jen nechcete používat na svou pokožku další várku chemie, určitě by neměl vaší pozornosti uniknout ani malinový olej.

Čtěte také: Jak si vyrobit vlastní opalovací krém!

Zastoupí přírodní malinový olej opalovací krém?

Maliny, slaďoučké červené plody, které dozrávají v průběhu léta, zná jistě každý. Nejde ale pouze o zdravou šťavnatou dobrotu, která podobně jako jiné ovoce obsahuje spektrum vitaminů a minerálů. Tato oblíbená lesní plodina má ještě jiné zajímavé využití, o kterém se ale moc neví. Z malinových semen se za studena listuje olej, který má specifické působení na lidskou pokožku. Má mít schopnost ochránit před škodlivým slunečním zářením.

Záleží na různých faktorech (sklizni, odrůdě), ale uvádí se, že přirozené SPF malinového oleje pohybuje v rozmezí 30 až 50!

Rozhodně bychom nedoporučovali používat malinový olej jako jedinou opalovací ochranu, obzvlášť u dětí a pokožce náchylné ke spálení. Nebo ho první pokus vyzkoušet rovnou pod prudkým sluncem u moře. Na obrázku vidíte srovnání opalování s klasickým opalovacím krémem a přírodními alternativami. Jak je vidět, malinový olej vlevo nahoře si vede z přírodních produktů nejlépe, ale pořád nedosahuje výkonu klasického opalovacího krému, mléka nebo spreje (vpravo). Jinak je to ale jistě zajímavá alternativa k běžným opalovacím přípravkům a v méně slunečné dny není důvod, proč malinovému oleji nedat před opalovákem přednost.

 

Malinový olej pleti poskytne tu nejlepší péči

SPF není jedinou předností tohoto přírodního oleje. Malinový olej je pro lidskou pokožku skvělým prostředkem i z mnoha dalších důvodů. Dokáže pleť dlouhodobě vyživit a hydratovat, pomáhá udržovat její pružnost. Má silné regenerační účinky, proto je vhodný při různých kožních potížích – zlepšuje stav jizev, pomáhá na pokožku postiženou ekzémem, urychluje hojení drobných poranění a vyrážek. Je důležitým zdrojem vitaminu E, který je pro lidskou pokožku nezbytně důležitý, nalezneme v něm také vitaminy B7, C a K, provitamin A, některé minerály a esenciální mastné kyseliny. Má antibakteriální a antioxidační účinky, které se také podílejí na zlepšení celkového stavu pleti.

Přidat komentář