Missha BB krém Perfect Cover – recenze

Dnes se podíváme zase na jednu recenzi a bude se jednat opět o BB krém. Tentokrát  to bude ale už na delší čas poslední z příspěvků o těchto přípravcích. Se studenějším počasím se totiž zase vracím k make-upu. BB mám ráda hlavně v létě, kdy mi vyhovují lehčí přípravky, naopak v zimě mám radši, když mi make-up vyčaruje perfektní pleť, což se zatím žádnému BBčku úplně nepovedlo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

BB krém od Misshy

O nákupu svých prvních asijských BB krémů jsem se vám už zmiňovala v tomhle článku. Na první z nich od Skin79 už se tu také objevila recenze. Zopakovala bych, že nebyl špatný, dobře hydratoval, ale měl tendenci tvořit mapky, takže to nebylo úplně ideální. Byla jsem proto hodně zvědavá, zda bude BB od Misshy v tomhle ohledu lepší. Na úvod bych řekla, že má tohle BB SPF 42, což určitě není k zahození a mám ho v odstínu 21 – to jsem tipla podle fotek, chtěla jsem odstín pro světlou ale ne úplně bílou pleť, tedy spíš světlejší střed.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Missha Perfect Cover obal

Balení není nijak ošklivé, ale ani nevyniká krásou. Taková plastová klasika, která se snadno zapatlá, ale zas by neměla nikoho urazit. Co mi vadí je pumpička. Možná ji mám vadnou, ale tenhle typ balení zkrátka k poruchám náchylnější bude. Ve výsledku se často zasekne a ke krému se nemůžete dostat. Aktuálně už mám krém skoro vypotřebovaný, ale určitě v něm ještě část zbývá, jenže už prakticky není možné zbytek dostat ven. Snad jen obal nemilosrdně rozstřihnout. Pumpička tedy určitě větší minus a možná i důvod, proč bych si tenhle přípravek znovu nekoupila.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Missha Perfect Cover BB krém

Krém má jemnou parfemaci, která mi docela vyhovuje. Na první pohled je trochu hutnější, ale dobře se zapracovává. Hydratace je na jedničku, žádné suché šupinky se nekonají. Vzhled na pleti je jemný, pleť lehce sjednocuje a celkově s ním vypadá dobře. Velké plus je pro mě, že se mi s ním netvoří žádné mapky a z pleti se přirozeně vytrácí, aniž by tvořil nějaký efekt omítky. Co je trochu matoucí je jeho krytí. Podle názvu bych čekala spíš vyšší, ale ve skutečnosti je slabé. Pro mě to není problém, slabší krytí mi dostačuje, ale pro někoho s problematickou pletí to nebude dobrá volba.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

krytí BB krému

Missha Perfect Cover odstín 21

Upřímně jsem čekala, že bude odstín 21 trochu tmavší než reálně je. S pletí ale docela dobře splyne, takže ve výsledku vypadá přirozeně. Podtón BB je našedlý, což mi moc nevyhovuje, spíš by mi seděl nádech víc do béžova. Vzhled pleti s BB se celkově nevyrovná mému oblíbenému make-upu, ale určitě se nedá říct, že by pleť vypadala špatně. Je hezky sjednocená a působí hydratovaně. Nutností je ale určitě přepudrování, jinak se budete lesknout.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výhody

  • Hydratace
  • Sjednocení pleti
  • SPF 42

Nevýhody

  • Pumpička
  • Slabé krytí
  • Šedý podtón

Celkové hodnocení

Missha Perfect Cover je pro mě určitě lepší než předchozí BB Oriental Gold plus. Hlavním plusem je, že nemá tendenci dělat mapy a pleť s ním vypadá sjednocená a hydratovaná. Minus je určitě špatně fungující pumpička, slabé krytí a pro mě i šedý podtón. Znovu bych si ho nepořídila asi právě kvůli pumpičce, která mě párkrát dokázala pořádně vytočit. Jinak ale není špatný, určitě daleko lepší než BB z drogerie, které jsem vyzkoušela.

 

1 Comment

Přidat komentář