Rychlé zakrytí šedivých vlasů nebo odrostů

Šedivé vlasy nemusí být pouze nepříjemností spojenou se stářím, ale v některých případech se začínají objevovat už i po dvacítce. Nejjednodušším způsobem jejich zakrytí je samozřejmě sáhnout po barvě nebo světlém melíru, což bílé vlasy obstojně zakryje. V takovém případě ale začínají trable s nutností pravidelného dobarvování. Co ale dělat, pokud se šedivé vlasy nebo odrosty po barvě ukážou zrovna, když nemůžete navštívit kadeřnici? Dnes si tohle téma trochu rozebereme a jeden z přípravků, který vám pomůže takovou situaci bleskově vyřešit ukážeme přímo v akci.

korektor-na-vlasy

Způsoby rychlého zakrytí šedivých vlasů nebo odrostů

Techniky, které si tu představíme a které míním právě rychlým zakrytím neslouží k dlouhodobé redukci šedin/odrostů. Tady vám skutečně nezbude nic jiného než si zajít do kadeřnictví. Pouze si tu řekneme, jaké přípravky vám můžou být užitečné, pokud problém zpozorujete a nemáte možnost dobarvení. Jsou to tedy všechno jednorázové přípravky, které se při umytí vlasů vymyjí. Pokud ale víte, že vás čeká delší dovolená, případně se vám občas stává, že na vás vykoukne šedivý vlas a potřebujete okamžitou nápravu, vůbec není od věci mít jeden takový přípravek stále po ruce.

Řasenka na vlasy

Řasenka na vlasy je díky snadné a rychlé aplikaci při zakrývání šedin velmi dobrým pomocníkem. Dá se ale sehnat v nejrůznějších barvách, takže pokud najdete nějakou hodně světlou variantu, může alespoň trochu pomoct i s tmavými odrosty. Jeden článek už jsem jí věnovala tady.

Jednorázové melíry/ barevné spreje

Pokud se vám povede sehnat sprej v barvě co nejvíc podobné vašim vlasům, máte vyhráno. Jednoduše nastříkáte, pročešete a s kvalitním přípravkem tak zakryjete i větší množství šedivých vlasů. Jednorázové barevné melíry jsou zase dostatečně intenzivní i na tmavou odrostlou pěšinku. O nich už jsem se rozepsala tady.

Vlasový korektor

Vlasové korektory se vyrábějí v nejrůznějších provedeních a barvách. Najdete mezi nimi profesionální přípravky, které si poradí jak s odrosty tak i šedivými vlasy.

Tip na šedivé vlasy

TOUCHBACK Vlasový korektor šedin a odrostů TouchBack HairMarker, pomocník pro období mezi další návštěvou kadeřníka nebo domácím barvením vlasů. Rychle a jednoduše zakryje odrosty i šediny. Barevné odstíny korektoru splynou se stávající barvou vlasů a zajistí přirozený vzhled.

Seženete ho třeba tady.

Tip na odrosty

ALTERNA Vlasový korektor 2 Minute Root Touch-Up, vlasový korektor na minerální bázi je díky aplikátoru v podobě štětce jednoduchý a rychlý na použití s vysokým krycím účinkem.

Seženete ho třeba tady.

Korektor v tyčince

Nejlevnější variantou jsou pak korektory v tyčince. Ty se ale hodí spíše pouze na pár šedivým vlasů, jinak by byla aplikace hodně pracná. Korektor, který vidíte na obrázku je pořizovaný v New Yorku, kde se známé přihodila právě zmiňovaná nepříjemnost s objevením několika šedivých vlasů.

zakryti-sedinAplikace je opravdu jednoduchá, po šedivých vlasech prostě jen korektorem přejedete a hřívu pročešete.

korektor-na-sediny

Výsledkem je sjednocený vzhled vlasů až do dalšího umytí.

zakryti-sedivych-vlasu

korektory-na-vlasy

zakryti-odrostu

1 Comment

Přidat komentář