Stop suchým šupinkám pod make-upem!

Znáte to. Vaše pleť vypadá v celkem dobré kondici, myslíte si, že o ni dostatečně pečujete a je určitě obstojně vyživená. Jenže pak se pustíte do nanášení make-upu a iluze jsou u konce. Najednou zjistíte, že pod vrstvou make-upu se více než zřetelně rýsují suché šupinky, které jakoby ani před tím na pleti nebyly. Jenže tam jsou a teď dokonce ještě nemilosrdně zvýrazněné. Co s tím? V dnešním článku se na problém šupinek pod make-upem podíváme trochu blíž.

supinky-plet-make-up

Je problém v make-upu?

První reakcí na zvýraznění suchých míst na pleti bývá odsouzení make-upu. Kvalitní přípravek by vám přece takovou paseku udělat nemohl, takže ho hezky pěkně odsunete do kouta. Je to tak správně? Ne tak úplně. Samozřejmě si můžete pořídit přípravek, který bude k suchým místům milosrdnější. Takové make-upy dozajista existují a u mě takhle pěkně funguje třeba Burjouis Helthy Mix. Jenže tím vlastně nevyřešíte původní problém. Pokud by vaše pleť byla v optimálním stavu, make-up by žádná přesušená místa ani zvýraznit nemohl. Začněte proto pěkně od základu a se suchými šupinkami se vypořádejte.

Není nad pravidelnost

Je jasné, že zlepšení stavu vaší pleti se zázračně neprojeví do druhého dne. Pokud něco děláte špatně, bude pokožka potřebovat nějaký čas, aby se vzpamatovala. Nikdy se nesnažte něco dohánět a zachraňovat několika denní zapomenutí na péči tím, že na ní toho krému teď naplácáte 3x tolik. Méně je více, daleko víc se vám pleť odvděčí právě, když o ní budete pečovat pravidelně. Chce to rozhodně hutné vyživující krémy na dehydratovanou pleť a i séra. Je možné využít spoustu přípravků, pro příklad uvedeme třeba sérum z Hlavlíkovy apotéky.

Používejte správnou péči

Snažte se pořídit si přípravky, které jsou opravdu vhodné pro vaši pleť. Šupinky nepatří nutně jen k suché případně dehydratované pleti, ale můžou potrápit i tu smíšenou. Pak je třeba používat kombinaci několika přípravků. V případě, že si nevíte rady, nechte si poradit, dobrá vyživující péče nemusí stát tisíce. Dejte si dvakrát denně záležet i na důsledném vyčištění pokožky.

První pomoc

Pokud se pod make-upem nevzhledné šupinky opravdu objeví, není zkrátka čas čekat, než zabere nový vyživující krém. V takovém případě je potřeba okamžitě zakročit. Ideální je aplikovat hydratační masku, která často svede s pletí zázraky. Samozřejmě v nouzi nevyšší účinně zabírá peeling. S tím by se to za normálních okolností nemělo přehánět. Sušší místo (šupinky na nose) tedy vypeelingujte, čímž se odumřelá kůže odstraní a utřete do ručníku, takže se povrch pleti zahladí. Na pleť následně naneste nějaký hutný přípravek a nechte ji chvilku odpočinout.

Nezapomeňte!

  • Šupinky na nose můžou zvěstovat nedostatek vitaminu A.
  • Dostatečný pitný režim vám jedině prospěje.
  • Ochrana pleti před slunečním zářením je nutností.
  • Pokud jsou vaše problémy výraznější a přetrvávají, utíkejte na kožní.

Trpíte na suché šupinky? Jak s nimi bojujete?

Přidat komentář