Strobing – všechno, co potřebujete vědět

Co se skrývá pod tajuplným termínem strobing? Je to převratná technika líčení, kterou nutně potřebujete ovládnout? Ano a ne. Termín strobing sice docela nový je a líčení v tomhle stylu se vám vyplatí vyzkoušet, ale o nic extra převratného se nejedná. Začneme ale hezky od začátku a vysvětlíme si, co za “záhadu” ten strobing vlastně je. Mrkneme se rovnou i na strobingovou sadu od Maybelline, která se objevila v našich drogeriích a řekneme si, zda se vám tyhle přípravky budou hodit.

Co je to strobing

Co je to tedy ten strobing? Strobing je zkrátka něco jako rozjasňování. Využití rozjasňovače na maximum a potlačení konturování. Pokud se vám tedy také stala klasická příhoda, kdy si koupíte nový rozjasňovač a jste z něj tak nadšení, že ho nanesete, kam se jen dá, prováděli jste vlastně strobing! Proč ale strobing vůbec vznikl? Bylo tu už přece dávno rozjasňování (highlighting). Šlo vlastně o reakci na konturování. Určitě jste někdy viděli fotky perfektně vykonturované Kim Kardashian s konturami jasně ohraničenými bronzerem. Právě ta nejspíš odstartovala vlnu konturování, která nás přesvědčovala, že líčení není kompletní, pokud si pořádně nezvýrazníme definice tváře. A tomu se snažil učinit přítrž strobing. Říká vlastně, že líčení může být krásné i třeba pouze s rozjasňovačem. A tím víc, pokud se s ním pořádně rozšoupnete.

Jak na strobing

Pokud vás strobing zaujal, je spoustu možností, jak líčení ve stylu strobingu vytvořit a hodně jich už určitě znáte. Jak používat rozjasňovač už jsem vám podrobně předváděla v předchozím článku. Strobing není příliš jiný. Pouze toho rozjasňovače použijete víc, nebo jich nakombinujete několik. Jde o to, že se jako u rozjasňování snažíte upoutat na body vašeho obličeje, které chcete nechat zazářit. Obyčejně se tedy rozjasňovač nanáší na lícní kosti, do vnitřních koutků očí, pod a nad obočí, na střed a špičku nosu, nad horní ret a někdy i v menší vrstvě do středu brady a čela. Samozřejmě běžně nerozjasňujeme na denní líčení všechny tyhle oblasti, nebo alespoň ne ve větší vrstvě. Pokud ale chcete stoprocentní strobing, klidně by to tak být mohlo. Nejdřív by se pleť sjednotila makeupem a korektorem a poté by se už prsty nanesl krémový rozjasňovač na všechny výše zmíněná místa. Pro umocnění strobingu bychom pak mohli přidat i pudrový rozjasňovač pod obočí, do vnitřních koutků očí a na lícní kosti. Hezký návod na “nositelný” strobing máte ve videu.

Kdybychom chtěli opravdu svítit jako discokoule, mohli bychom dát ještě pod makeup třpytivou bázi a přejet celý obličej třpytivým pudrem. Ale to už by bylo líčení spíš na karneval. Na youtube jsou videa, jak se nalíčit jen za pomoci rozjasňovačů a asi vidíte, že to není nic do školy ani do práce. Pobavit se můžete třeba se skvělou NikkieTutorials.

Strobing byl tedy podle mého vítanou změnou v době, kdy byl svět makeupu posedlý konturováním. Ukázal nám, že to jde zářivě, rozjasněně a že i bez bronzeru může být líčení krásné.

Maybelline Master Strobing

Slovo strobing je opravdu “trendy”, čehož se snažila využít i značka Maybelline se svou sadou tekutého rozjasňovače a rozjasňovače v tyčince. Tyhle produkty stále přitahují pozornost, takže si je zhodnotíme.

 

Maybelline Master Strobing Liquid

Tekutý rozjasňovač seženete ve dvou odstínech. Jedna je studenější a do růžova, druhá trochu teplejší a spíš do bronzova. Já si pořídila světlejší růžovou verzi. A jaký je? Není to špatné! Chce to ho nanášet opravdu opatrně. Lehce a s citem prsty, jinak to přeženete. Má lesk jako blesk. Když ho nanesete málo, nebude skoro vidět, ale když přidáte vrstvu, budete svítit do dálky. Výdrž je docela slabá a při zasychání dělá trochu krustičku. Podobný, ale o něco lepší (i když dražší), je Girl Meets Pearl od Benefitu, který bych doporučovala víc. Úplně s ním neprohloupíte, ale pokud máte zkušenost s rozjasňovači z parfumerky, tak vám nejspíš stačit nebude.

Maybelline Master Strobing Stick

Rozjasňovač v tyčince také seženete ve dvou odstínech a to růžové a bronzové. Já si tentokrát pořídila bronzový. Musím říct, že tohle je ještě lepší než tekutá verze. Textura je příjemná, rozjasnění lehčí a bronzový odstín krásně podpoří letní opálení. Je to takové svěží a přirozené. Rozjasňovač je lehoučký a příjemný a nedělá na pleti žádnou neplechu. Jen tyčinka se používá dost neprakticky, je to nepřesné a setřete si s ní makeup, takže jedině prsty. A výdrž je slabší. Jinak ale ano, rozjasňovač v tyčince mě příjemně překvapil, poměr cena/kvalita je fajn.

Celkově Strobing rozjasňovače od Maybelline chválím. V drogerii je rozjasňovačů stále nedostatek, takže se určitě moc hodí. Navíc nejsou vůbec špatné. Potřebujete je ale, pokud chcete vytvořit strobing look? Určitě ne! Jestli vás nezaujaly, strobing můžete vyzkoušet s libovolným rozjasňovačem. A nemusí mít ani tenhle termín na štítku.

Zaujala vás Maybelline sada na strobing?

2 Comments

Přidat komentář