Jak si udržet mladistvý vzhled

Udržet si svěží vzhled i po překročení středního věku touží každá žena. Bohužel většina nás obyčejných smrtelnic nezná tajné triky celebrit, jak zastavit ručičky hodinek a proto se vrásky vtíravě vplíží na tvář a vypudit přirozenou cestou se je příliš nedaří. Podívejte se na přehled, který vám pomůže zestárnout s grácií a elegancí.

Péče o pleť

Má-li vaše pleť zářit, potřebuje správnou péči, která jí dodá optimální hydrataci, zmírní vrásky a pokožku vyživí. Důležité je, aby byl přípravek pro vaši pleť skutečně vhodný. Pokožce musí vyhovovat poměr tuku a vlhkosti obsažené v pečujícím přípravku. V tomto případě na sobě opravdu nešetřete. Pleť je vaší vizitkou a zanedbání jejích potřeb se vám na tváři podepíše. Přehled kvalitní péče proti vráskám najdete zde. V rozumné míře si občas  můžete dopřát i některé z ošetřeních, která napomáhají vyhlazovat pleť. Na tyto procedury se můžete podívat zde.

Prosvětlete vlasy

Určitě existují výjimky, kterým budou černé vlasy slušet i v sedmdesáti, ale obecně platí, že světlejší barva ubírá roky. V jemných odstínech si totiž pohrává světlo a celý obličej se tak pěkně prozáří a působí mladší. Samozřejmě není třeba měnit se kvůli tomuto pravidlu z černovlásky na blondýnu, pouze si pamatujte, že s každou další dekádou je žádoucí, vlasy o jeden odstín zesvětlit. Pokud jste tedy měla ve dvaceti tmavě hnědou barvu vlasů, v padesáti by vám měla hřívu zdobit o něco světlejší tónina hnědé.

Nebojte se víceúčelových pilulek

Z nedostatku spánku nebo nadváhy mohou v našem těle vznikat obranné zánětlivé procesy, které jsou zodpovědné za hluboké vrásky, stařecké skvrny i červené žilky. Výborně je eliminují právě tzv. pilulky krásy, které obsahují rostlinné flavonoidy, stopové prvky, vitaminy a antioxidanty, čímž zlepšují kvalitu pleti a podporují kolagenová vlákna.

Jiskrné oči

Nezapomínejte při péči o tělo ani na oči. Pokud trpíte zarudnutím, ptejte se v lékárně na mast s dexpantenolem. Občas jim také dopřejte relaxaci jednoduchým cvičením. Vyberte si dva body, jeden blízko před očima a druhý v několikametrové vzdálenosti a střídavě je po dobu jedné minuty sledujte. Pořiďte si také hnědou tužku v studeném odstínu a nanášejte ji na vnitřní okraj spodního víčka. Bělmo se bude zdát zářivější a očím tak dodáte jiskru.

Vytříbený šatník

S přibývajícím věkem je třeba utřídit také svůj šatník a začít se více věnovat výběru slušivého oblečení. Přenechejte retro jiným a pořiďte si luxusní klasické kousky, které se snadno kombinují a vydrží věky. Dívejte se po úzkých blejzrech, jemných hedvábných košilích a jednoduše střižených kalhotách. Nezapomínejte ani na odpovídající barvu svého oblečení. Oživte svůj outfit vždy jednou výraznou barvou, která upoutá pozornost a potěší vás. Zkuste pestrobarevnou kabelku, žluté boty, nebo peprmintově zelený svetřík. Pozor si dávejte na šedou a béžovou, pleť je totiž s přibývajícími lety bledší a většina žen tak působí v těchto barvách příliš nevýrazně.

Používejte tvářenku

Tvářenka je zaručený způsob, jak rychle získat svěží a mladistvý vzhled. V pokročilém věku většině žen sluší meruňková barva tvářenky. Růž naneste pod lícní kosti, nebo na jablíčka tváří, tak aby lichotila vašemu obličeji. Na tvářenku nezapomínejte, ale nanášejte ji opatrně a s citem. Více o tvářenkách se dočtete zde.

Správný účes

Snažte se nosit vlasy spíše rozpuštěné a nestahovat je stále do culíku. Něžné vlny kolem obličeje totiž zjemňují kontury tváře a obličej působí mladším dojmem. Vyvarujte se geometrických účesů a příliš krátkých vlasů. Pokud vás trápí vrásky na čele, promyslete také ofinu, která je rázem skryje. Kulatému obličeji sluší šikmo sestřižená, úzkému zase klasická rovná.

Tvarujte obočí

Obočí dává charakter celému obličeji. První dvě třetiny až k nejvyššímu obočí nechte přibližně stejně široké a rovné, ke konci ze ohybem je třeba obočí lehce zúžit. Vyvarujte se chloupků, které vyrůstají pod obloukem obočí směrem k víčkům, stlačují oči opticky dolů. Úpravu provádějte odpoledne, kdy jste nejméně citlivá na bolest a vždy si nejprve udělejte vlhký teplý obklad.

Přidat komentář