Správná péče o vlasy? Víme, jak na to!

Jak správně pečovat o vlasy, to je oč tu běží. Myslíte si, že děláte všechno správně? Raději se ujistěte! A možná neděláte a stejně máte krásné vlasy. To je třeba případ mé kamarádky. Pak vám není potřeba radit, snad jen držte se toho, co vám funguje. Jako u všeho i péče o vlasy je dost individuální. Jsou ale některé záchytné body, které by vám mohly pomoct odhalit, kde je zakopaný pes, pokud vaše vlasy dlouhodobě nejsou zrovna v kondici.

Všechny postupy jsem pro vás konzultovala v profi vlasovém institutu, kde se péčí o vlasy zabývají do hloubky. 

Jak správně rozčesávat vlasy

Na mokro hřebenem? Rozhodně ne! Nejlepší na vlasy je kartáč s přírodními štětinkami (kančími). Tangle Teezer je taky ok, ale tvrdý plastový kartáč a tvrdý hřeben jsou zlo. Které trhá vlasy. A česáme až suché. Jinak si citlivé mokré vlasy ulámete a poškodíte.

Foukání vlasů škodí?

Jak se to vezme. Ihned po umytí je vyfoukání pokožky hlavy nutnost. To vám řekne každý tricholog. Jinak voda udělá s pH vaší pokožky paseku. A to nechceme. Tedy po umytí profoukneme vlasy u kořínků a poté můžeme i vyfoukat. Ale vždy na co nejmenší teplotu, vysoká teploto vlasům skutečně škodí. A jen pro úplnost – ručníkem vlasy nedrhneme a to vůbec nikdy.

Jak spíte?

S rozpuštěnými vlasy hezky po polštáři? Tak to ne! Vlasy se při převalování po polštáři poškodí. Na noc delší vlasy vždy zaplétáme. Třeba do volného copánku.

Jak často mýt vlasy?

Jednou denně? Lepší by to bylo jednou týdně. Ale v tomhle případě platí – dejte na individuální potřebu svých vlasů. Jestli je máte mastné, nechoďte s mastnou hlavou celý týden. Jen si pořiďte kvalitní kosmetiku.

Žehlíte? Kulmujete?

Tepelná úprava není pro vlasy zrovna to pravé ořechové. Nespasí vás ani přípravky na ochranu před teplem. Ideální je žehlení a kulmování minimalizovat na zvláštní příležitosti. Pokud to nejde, v případě žehlení se mi osvědčila alespoň parní žehlička (Steampod), ale ani to není ideálka.

Jakou kosmetiku na vlasy používáte?

Z drogerky? To není úplně ono. Ve většině případů tam budou zanášející levné silikony a agresivní pěnidla. Přírodní není dražší, ale je o dost lepší. Zkuste alespoň prostřídat, třeba se Sante. A pořiďte si klidně i kvalitní profi sadu kosmetiky, když chcete mít fakt krásnou hřívu. Doporučím profi L’oreal, který je podle mě top a není ani tak drahý, ale fajn je ale i Kérastáse, Bamboo, nebo luxusní Alterna.

Určitě se zaměřte také na to, aby byla kosmetika vhodná pro váš typ vlasů. Pro vlasy poškozené například melírováním to tedy bude kosmetika na poškozené vlasy, jiná bude potřeba pro vlasy suché a jiná zase pro mastné. Nechte si poradit od kadeřníka, kterému věříte, vyzkoušejte, střídejte a uvidíte. Jen klasická drogerka je ale pro většinu vlasů utrpení.

Jak nosíte vlasy během dne?

Stažené? Nechte vlasy trochu dýchat. Příliš upnuté culíky a drdoly jim neprospívají. Takže “navolno”, sepnuté jen lehce a případně koukněte i po Invisibobble.

Maskujete a vyživujete?

Jen občas? To nestačí! Kondicionér při každém mytí, masku klidně taky, ale rozhodně parkrát do týdne. Olejujte konečky, vyživujte je a vlasy vám poděkují. Vše pravidelně a s láskou.

Děláte vše “správně”? A nebo úplně jinak a stejně máte skvělé vlasy?

Přidat komentář